UYGULAMALARIMIZ

17:00 - 19:00 ETÜT SİSTEMİ

17.00 – 19.00 Etüt Sistemi: Haftada iki gün olarak uygulanan etütlerimizde öğrencilerimiz soru çözüm saatleri ile konu kazanımlarını tamamlayarak rehberlik servisimiz ve öğretmenlerimiz gözetiminde eksiklerini tamamlamaktadırlar.

DENEME SINAVLARI

Kurumumuza her sınıf için ayrı ayrı olmak üzere, eğitim öğretim yılı boyunca uygulanmak üzere denemeler satın alınır. Bu denemeler çok farklı yayınlardan satın alınır ve Türkiye Genelinde öğrencilerin durumu analiz edilir. Bu denemelerin “yıllık planlaması” ve öngörülen “sınav tarihleri”, liste halinde basılı olarak verilir.
images

KANGURU MATEMATİK

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı 80’den fazla ülkede uygulanan bir matematik yarışmasıdır. Özellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerimizin  matematiğe olan ilgisinin arttırılması ve matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Erasmus+

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. Avrupa Dayanışma Programı (ESC) ise topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkan sağlar.

instasave

Model United Nations

MUN temel olarak Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, öğrenciler tarafından canlandırıldığı, genelde konferans şeklinde gerçekleşen ve tamamen ingilizce gerçekleştirlen bir simülasyondur. @MKMUN23 🙂

Uluslararası Gençlik Ödülü

Yaygın eğitimin bir parçası olan Ödül Programı gençlerin hayata hazırlanmasında, yaşam becerileri geliştirmeleri için sunduğu fırsatlar açısından can alıcı bir rol oynar. Bu, onların özgüvenli olmalarını ve içinde yaşadıkları topluma olumlu katkıda bulunmalarını sağlar.

Mustafa Kemal Okulları - 2024 -
PAYLAŞ